Blog

Liczy się każdy detal, czyli o łącznikach biodegradowalnych

ubrania

Łączniki biodegradowalne są odpowiedzią na potrzeby konsumentów i właścicieli marek, którzy pragną dbać o środowisko i zmniejszyć swój ślad węglowy. Świat dąży do tego, aby każdy produkowany element był możliwie jak najbardziej ekologiczny. Co roku na świecie produkuje się 80 miliardów ubrań, z których aż 90% ma metkę na łączniku wykonanym z plastiku jednorazowego użytku. Mimo że łącznik jest niewielkim elementem, w tej ogromnej skali jest detalem, na który warto zwrócić uwagę.

Jakie są zalety wyboru łączników biodegradowalnych?

Dla coraz większej grupy klientów ważne jest to, by firmy zdawały sobie sprawę ze swojej odpowiedzialności za środowisko. Liczą się duże kroki, ale również detale. Jednym z nich są łączniki. Wykorzystanie ekologicznych łączników pozwala w oszczędny sposób przybliżyć się do osiągnięcia celu bycia marką zrównoważoną.

Na zakończeniu każdego łącznika znajduje się wytłoczony symbol recyklingu. Dzięki temu klient kupujący towar, na którym znajdzie się taki łącznik, od razu zauważy, że pochodzi on od sprzedawcy, któremu zależy na środowisku.

Łączniki wykonane z plastiku z recyklingu nie odbiegają jakością ani wyglądem od takich wykonanych z plastiku jednorazowego użytku. Ich montaż jest szybki i prosty. 

Z czego wykonane są ekologiczne łączniki?

Jeden typ ekologicznych łączników wykonany jest z politereftalanu etylenu pochodzącego z recyklingu. Każdy łącznik stworzony jest w minimum 90% z plastiku pochodzącego z przetworzenia plastikowych butelek. Każda rolka składająca się z 834 łączników wykonana jest z 8 plastikowych butelek. To oznacza, że każdy karton łączników został wytworzony z aż 52 plastikowych butelek. Dzięki temu plastik ten może dalej pełnić funkcję użytkową, zamiast leżeć na wysypisku śmieci. Łączniki dostępne są w 13 standardowych kolorach. Mogą zostać stworzone również w palecie kolorów Pantone.
Drugim materiałem, z którego wykonywane są łączniki, jest poliamid. W tym przypadku przetwarzane są zużyte dywany. Każdy łącznik jest wykonany w 70% z surowca wtórnego.