Blog

Jakie zalety posiadają łączniki do materacy?

dłoń na materacu

Dobre samopoczucie zależy od wielu czynników, takich jak m.in. dieta, ruch, czy umiejętność radzenia sobie ze stresem. Jeśli potrzeby te przez dłuższy czas nie są zaspokojone, szybko odczuwamy negatywny wpływ na nasze samopoczucie i ogólne zdrowie. Jest tak również w przypadku snu. Spokojny odpoczynek w komfortowych warunkach umożliwia bowiem regenerację i sprawia, że jesteśmy gotowi na nowe wyzwania. Jednak, aby rzeczywiście tak było, konieczne jest zastosowanie odpowiedniego materaca. Dlaczego ma on tak duży wpływ na nasz komfortu i jakość snu? I jak na jakość materaca wpływają zastosowane w nim systemy łączenia warstw? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Dlaczego dobry materac jest tak ważny?

Niemal każdy lubi spać. I nic w tym dziwnego! Sen jest odprężający i przyjemny dla naszego ciała. Poświęcamy mu sporą część naszego życia – w grę wchodzi bowiem nawet jedna trzecia wszystkich przeżytych lat. Wciąż jednak zbyt mało myślimy o tym, jak sen – oraz jego brak – wpływa na nasz organizm. Warto więc zwiększać świadomość, pamiętając o tym, że ogromne znaczenie ma właściwy dobór materaca.

Odpowiedni materac powinien zapewniać naszemu ciału komfortową pozycję, właściwą szczególnie dla kręgosłupa. Odpowiednia twardość i rozmiar pozwolą uniknąć bólu pleców, czy kończyn, a jednocześnie sprawią, że całe ciało poczuje się w pełni rozluźnione. Ważnym czynnikiem jest również to, by materac był wykonany z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu, a także dzięki dbałości o detale, stanie się on wyborem na lata. 

I przeciwnie. Jeśli nie zadbamy o wybór właściwego materaca szybko odczujemy pogorszenie samopoczucia i różnego typu dolegliwości zdrowotne. Rano będziemy budzić się niewyspani, a każdy kolejny dzień będzie dużym wyzwaniem. Warto więc sprawdzić, jakiego materaca używamy do tej pory i w razie potrzeby wprowadzić niezbędne zmiany.

System łączenia do materaca – jakie ma zalety?

Aby materac mógł zostać uznany za w pełni profesjonalny oraz by rzeczywiście gwarantował nam komfortowy odpoczynek, konieczne jest stworzenie go z dbałością o nawet najmniejsze detale. Duże znaczenie ma m.in. wykorzystany podczas tworzenia system łączenia warstw materacowych. W wielu przypadkach wciąż stosowane są kleje, które chociaż nowoczesne, nie pozostają bez wpływu na nasze zdrowie, a także komfort snu. 

Alternatywą dla klejów jest innowacyjny system łączenia od firmy Avery Dennison. Rozwiązanie to ma wiele zalet, które przemawiają za tym, by go wykorzystać.

Główne zalety systemu łączenia od firmy Avery Dennison to:

  • szybkość użycia i łatwość zastosowania (wystarczy przełożyć długą igłę extra-heavy duty przez kilka warstw pianki i nacisnąć na spust),
  • sucha formuła, która sprawia, że czas oczekiwania na wyschnięcie jest zminimalizowany do zera, 
  • bezzapachowe rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w przypadku osób wrażliwych i alergików, 
  • innowacyjna alternatywa dla klejów, które – jak już wspomnieliśmy – nie pozostają obojętne dla naszego organizmu,
  • oszczędność czasu dzięki nowoczesnej aplikacji – system łączenia eliminuje czas wiązania, umożliwia natychmiastowe obszycie brzegów materaca,
  • oszczędność pieniędzy, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości,
  • eliminacja ryzyka zabrudzenia sprayami, klejami aplikowanymi na gorąco i klejami na bazie wody,
  • wysoka jakość efektu końcowego – warstwy piankowe materaca pozostają na swoim miejscu, znaczenie dłużej niż w przypadku zastosowania pianki i klejów,
  • brak nieprzyjemnego dla ucha trzeszczenie pojawiającego się po dłuższym użytkowaniu.