Blog

Jak zapobiec powstawaniu dziur i rozdarć podczas dołączania etykiet do tkanin delikatnych?

metka na ubraniu

Przemysł tekstylny obejmuje produkty wykonane z różnego rodzaju tkanin. Niektóre z nich są grube i wytrzymałe, a inne delikatne i bardzo cienkie. Każdy z materiałów wymaga odmiennego, spersonalizowanego podejścia. O ich właściwościach należy pamiętać m.in. w czasie procesu metkowania. Jednak jak zapobiegać powstawaniu dziur podczas metkowania tkanin delikatnych? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Dlaczego warto wykorzystywać metkownice ręczne?

Metkownice ręczne gwarantują proste metkowanie. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w branży tekstylnej i odzieżowej, jednak dostępne są także bardziej zaawansowane propozycje – idealne dla przemysłu spożywczego, branży ogrodniczej i produkcji przemysłowej.

Wybierając metkownice, warto korzystać z produktów najwyższej jakości. Właśnie takie urządzenia znajdziesz w naszej ofercie – pistolety do etykietowania materiałów delikatnych pomorskie. Oferujemy metkownice ręczne i igłowe, a także asortyment niezbędny do ich wykorzystywania.

Jak metkować tkaniny delikatne?

Jakie metkownice sprawdzą się w przypadku wrażliwych materiałów? Muszą być to urządzenia efektywne, ale działające dokładnie i delikatnie. Metkowanie nie może bowiem tworzyć dziur, czy rozdarć. A o takie szkody łatwo w przypadku materiałów, takich jak cienka bawełna, czy jedwab.

Właśnie z myślą o takich materiałach stworzyliśmy łączniki Fine Fabric do tkanin cienkich i delikatnych. To system, który minimalizuje ryzyko powstawania różnego rodzaju uszkodzeń. W naszej ofercie znajdziesz m.in. łączniki łopatkowe zapobiegające zdjęciu etykiety bez uszkodzenia łącznika oraz dyskretniejsze łączniki T-End. W zależności od potrzeb możesz skorzystać z łączników z polipropylenu lub z nylonu (zapewniają większą wytrzymałość).