Blog

Jak znakować elegancką odzież?

metki ubrania

Znakowanie odzieży ma duże znaczenie dla większości klientów, którzy chcą pozyskać informacje o składzie materiału, kraju produkcji, rozmiarze, cenie czy marce. Ważne jest jednak to, by etykiety i metki umieszczać w dyskretny sposób na produkcie, tak, by nie zaburzyć jego ogólnej estetyki. Estetyczne znakowanie ma szczególne znaczenie w przypadku eleganckiej odzieży. Jednak nie każdy jej rodzaj można  znakować w taki sam sposób. Wszystko zależy od rodzaju materiału, z jakiego została wykonana. Do cienkich i delikatnych materiałów wykorzystuje się inne metody znakowania niż w przypadku twardszych materiałów. O tym, w jaki sposób etykietuje się odzież, przeczytasz w dalszej części artykułu.

W jaki sposób znakuje się elegancką odzież?

Wśród zaawansowanych technologicznie i innowacyjnych produktów wykorzystywanych do znakowania odzieży wymienić można łączniki Micro. Tego rodzaju łączniki są dostępne w ofercie naszej firmy GECKO, która jest przedstawicielem i dystrybutorem produktów marki Avery Denninson Fastener Division. Łączniki Micro mają cienkie igły do etykietowania, które stosuje się w dowolnym elemencie ubrania lub tkaniny bez obaw o jej uszkodzenie. Co ważne, tego rodzaju połączenia są niewidoczne, dzięki czemu sprawdzają się doskonale w przypadku eleganckiej odzieży. W przypadku koszul stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych szpilek czy metalowych zszywek, które mogą uszkodzić materiał podczas usuwania etykiety.

Przy czym warto pamiętać, że w parze z bezinwazyjnością łączników Micro idzie wysoka trwałość połączenia, które stabilnie podtrzymuje etykietę, a jednocześnie umożliwia jej szybkie usunięcie w dowolnym momencie. Metki usuwa się w prosty sposób za jednym pociągnięciem, które nie pozostawia śladów na materiale.  Poza łącznikami Micro w przypadku eleganckich ubrań o grubszym splocie wykorzystuje się z kolei np. łączniki Swiftach standard wykonane z polipropylenu. Wówczas metki umieszcza się w przyszytej tkanej etykiecie na szwie lub poprzez otwarty splot. Taki sposób etykietowania również nie wpływa na estetykę ubrania.