Identyfikacja

Identyfikacja – Łączniki i urządzenia do metkowania i etykietowania towaru

cat_1

Istnieje szeroka gama łączników i pistoletów do metkowania i etykietowania towaru. Większość systemów wykorzystuje narzędzia igłowe do wstrzelenia łącznika w produkt. Do wyboru pozostaje grubość igły, długość i wytrzymałość łącznika.

Łączniki Micro to najmniejsze, najbardziej innowacyjny i technologicznie zaawansowany produkt do znakowania. Igła jest tak cienka, że w większości przypadków pozwala na umieszczenie łącznika gdziekolwiek w ubrania i tkaninach bez uszkodzenia splotu. Łączniki są mało widoczne i łatwe do usunięcia, ale na tyle silny by utrzymać bezpiecznie etykietę.

Do tkanin i ubrań o grubszym splocie najczęściej stosowany jest łącznik Swiftach standard wykonany z polipropylenu. Ponieważ przy przebijaniu igłą standardową, istnieje ryzyko uszkodzenia tkaniny, metka mocowana jest najczęściej w przyszytej tkanej etykiecie, na szwie lub poprzez otwarty splot. Dostępne są łączniki w różnych długościach, przy czym dłuższe rozmiary ułatwiają dostęp do metki.

W tkaninach i ubraniach o delikatniejszym splocie można zastosować łączniki Fine Fabric. Igła metkownicy do odzieży o mniejszej niż w standardzie średnicy w wielu przypadkach nie będzie uszkadzała tkaniny.

Przy bardzo grubych tkaninach, dywanach, matach samochodowych lub tam gdzie metka narażona jest na zerwanie, zalecane jest stosowanie łączników Heavy Duty lub Extra Heavy Duty. Wykonane z nylonu, mają dużą wytrzymałość, a igła metkownicy jest na tyle mocna aby przebić nawet produkty gumowane o gęstym splocie.

W przypadku zastosowań przemysłowych o dużej wydajności, można stosować te same łączniki instalowane przy pomocy oferowanych urządzeń pneumatycznych (SPU) lub przy pomocy łączników i pistoletów do metkowania towarów Systemu 1000.

Do dyspozycji są także wyspecjalizowane łączniki i pneumatyczne urządzenia do etykietowania odzieży Plastic Staples® i Elastic Staples®. Urządzenie ST9500 mocuje etykiety stosując plastikowe zszywki, dzięki temu są mocno przytwierdzone i jednocześnie mogą być bezpiecznie usunięte przez szarpnięcie za metkę. Jeśli aplikacja wymaga dłuższego i elastycznego łącznika lub przytwierdzenia etykiety do kilku produktów równocześnie, może być stosowany Elastic Staple® i urządzenie VNS.

Tam gdzie nie ma możliwości przebicia produktu, można stosować zawieszki Secur-a-Tach i Secura-Tie. Dostępne jest także urządzenie ręczne V-Tool do zamykania pętli zawieszki, co przyspiesza cały proces metkowania.