Identyfikacja

Narzędzia ręczne do etykietowania – profesjonalna identyfikacja

cat_1

Istnieje szeroka gama łączników oraz pistoletów do metkowania towaru i etykietowania ubrań. Większość systemów wykorzystuje narzędzia igłowe do wstrzelenia łącznika w produkt. Do wyboru pozostaje grubość igły, długość i wytrzymałość łącznika.

Proponujemy szeroki wybór łączników i metkownic z różnymi igłami

Łączniki Micro to najmniejsze, najbardziej innowacyjne i technologicznie zaawansowane produkty do znakowania. Igły do metkownic tego typu są tak cienkie, że w większości przypadków mogą być zastosowane w dowolnym elemencie ubrania lub tkaniny bez uszkodzenia splotu. Łączniki są mało widoczne i łatwe do usunięcia, ale na tyle silne, by utrzymać bezpiecznie etykietę.

Do tkanin i ubrań o grubszym splocie najczęściej stosowany jest łącznik Swiftach standard wykonany z polipropylenu. Z uwagi na fakt, iż przy przebijaniu igłą standardową istnieje ryzyko uszkodzenia tkaniny, metka jest mocowana najczęściej w przyszytej tkanej etykiecie, na szwie lub poprzez otwarty splot. Dostępne są łączniki w różnych długościach, a te dłuższe rozmiary ułatwiają dostęp do metki.

Łączniki dopasowane do grubości splotu

W tkaninach i ubraniach o delikatniejszym splocie można zastosować łączniki etykiet Fine Fabric. Igła metkownicy do odzieży o mniejszej niż w standardzie średnicy w wielu przypadkach nie będzie uszkadzała tkaniny.

Przy bardzo grubych tkaninach, dywanach, matach samochodowych lub tam, gdzie metka narażona jest na zerwanie, zalecamy stosowanie łączników Heavy Duty lub Extra Heavy Duty. Są wykonane z nylonu, dzięki czemu mają dużą wytrzymałość, a igła metkownicy jest na tyle mocna, aby przebić nawet produkty gumowane o gęstym splocie.

Narzędzia ręczne do metkowania to nie wszystko, co oferujemy. W przypadku zastosowań przemysłowych o większej wydajności można wykorzystać te same łączniki instalowane przy pomocy urządzeń pneumatycznych (SPU) lub łączników i pistoletów do metkowania towarów Systemu 1000.

Szeroki wybór rozwiązań do różnych zastosowań

Do dyspozycji oddajemy także wyspecjalizowane łączniki i urządzenia do etykietowania odzieży Plastic Staples® i ElasticStaples®. Urządzenie ST9500 mocuje etykiety, stosując plastikowe zszywki, dzięki czemu są one mocno przytwierdzone i jednocześnie mogą być bezpiecznie usunięte przez szarpnięcie za metkę. Jeśli aplikacja wymaga dłuższego i elastycznego łącznika lub przytwierdzenia etykiety do kilku produktów równocześnie, może być stosowany Elastic Staple® i urządzenie IndES.

Tam, gdzie nie ma możliwości przebicia produktu, można stosować ręczne zawieszki do metkowania Secur-a-Tach i Secura-Tie. W ofercie znajduje się także urządzenie ręczne V-Tool do zamykania pętli zawieszki, które znacznie przyspiesza cały proces metkowania.

Działamy na terenie województwa pomorskiego oraz całej Polski i za granicą.